KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Komunální volby 2022
Zpět

Komunální volby 2022

Přidáno 19. 9. 2022
Ilustrační foto
Vážení obyvatelé Bouzova a Všech přidružených částí,

s potěšením a s upřímným zájmem o náš krásný kraj Vám představujeme naši kandidátní listinu pro nadcházející komunální volby. Právě zájem o okolí, společenský život a zdravý rozvoj obce nás spojil v toto jednotné a progresivní uskupení. Věříme, že jsme schopni mnohé nápady realizovat a již započaté akce dokončit.
Na správě naší obce se naši zastupitelé podílejí již od 90. let. Nebudeme zde uvádět výčet toho, co se podařilo realizovat. Jsme totiž přesvěceni, že je to výsledek práce celého týmu zastupitelstva pod vedením současného pana starosty. Zastupitelstvu, kterému v těchto dnech končí mandát, v čele s jeho starostou patří na tomto místě poděkovat.
 
Před novým zastupitelstvem stojí mnohé výzvy. Obzvláště tíživým tématem je forma územního plánu, který neposkytuje dostatečné možnosti výstavby pro mladé rodiny, ale i řešení splaškové kanalizace a další. Nově se sem řadí cena energií a energetická soběstačnost obecních budov. K realizaci těchto a mnoha dalších témat a nápadů jsme schopni dobře využít nejen našeho nadšení, vzdělání a zkušeností, ale i podpory z krajských a celostátních úřadů, kde se máme na koho obrátit. Máme jednoduše zápal pro věc a konstruktivní řeč budeme hledat se všemi.


 
Macek-Lubomir-3.jpgBc. Lubomír Macek
Věk: 45 let
Povolání: Technik-výzkum a vývoj transformátorů, včelař
Bydliště: Bouzov
 
Ve svém hlavním zaměstnání pracuji v podniku, který je světovou špičkou ve vývoji a výrobě výkonových transformátorů. Našimi největšími zákazníky jsou například Siemens, Škoda Plzeň, dále pak české, rakouské a polské dráhy.
Mým velkým koníčkem a zábavou je pro mne včelaření. V místním spolku se snažím přátelům včelařům sloužit jako místopředseda a nákazový referent.
Poslední 4 roky působím v kontrolním výboru obecního zastupitelstva. Ve svém volném čase se dále snažím věnovat charitě a sociální oblasti. Jsem členem školské rady Církevního gymnázia Německého řádu v Olomouci a Církevní konzervatoře Německého řádu v Opavě. Dále mám tu čest zasedat ve správní radě Nadačního fondu arcivévody Evžena. Právě arcivévoda Evžen je pro mne životním vzorem. On dostal do vínku mnoho darů – hřiven, které ve svém životě nezakopal, ale mnohonásobně proměnil. O to se v co největší míře snažím ve svém životě i já, i když s Evženem se nemohu ani zdaleka srovnávat. Hřivny, které jsem dostal, nabízím prostřednictvím své služby i Vám při práci v obecním zastupitelstvu.Knapek-Rudolf.jpegRudolf Knápek
Věk: 45 let
Povolání: OSVČ - obor voda-topení- plyn
Bydliště: Olešnice
 
Proč kandiduji?  Chtěl bych pomoci při problematice současných energií a hledat alternativní řešení zdrojů. Pracovně se pohybuji, mimo jiné, i v místních částech obce Bouzova a naslouchám nejrůznějším problémům a přáním obyvatel. Rád bych některé tyto poznatky a nápady podpořil v jejich realizaci.

Kadlcik-Karel-1.jpgKarel KadlčíkVěk: 51 let
Povolání: Seřizovač
Bydliště: Bouzov
 
Na Bouzově žiji od roku 1996. Pracuji jako seřizovač v Hella Mohelnice. Mám tři dcery a jednu vnučku.
I já bych se rád podílel na dalším rozvoji obce, aby se nám tu všem společně hezky žilo. Slabinu obce vidím v nedostatku stavebních parcel pro mladé na stavbu rodinných domů.Charvat-Zdenek-1.jpgIng. Zdeněk Charvát
Věk: 36 let
Povolání: Jednatel společnosti, geodet
Bydliště: Bouzov
 
I když nově zdejší, pečlivě sleduji vývoj a fungování této překrásné obce a rád bych se podílel i na její budoucnosti. Řada otevřených projektů současného zastupitelstva vyžaduje věcnou diskusi i aktivní nasazení nad rámec zasedání. Můj přínos vidím zejména ve věci územního plánu a např. v jednání s majoritními vlastníky extravilánu. Toto považuji za klíčové k nalezení rovnováhy mezi zájmy obyvatel Bouzova, životního prostředí a hospodářství.
I když se pohybuji v současné době v oblasti strojírenství, odborným zaměřením jsem geodet, což mi vetklo obrovský respekt i lásku k přírodě.
Inspirací a zkušeností jsou mi i místa, které jsme stihli s manželkou procestovat během našeho života v zahraničí. V současné době už většinu volného času věnuji našim dvěma dcerám a procházkám po krásnému okolí, kvůli kterému se nám stal Bouzov domovem.Heinrich-Marek-1.jpgMarek Heinrich
Věk: 50 let
Povolání: Seřizovač
Bydliště: Olešnice
 
V současné době pracuji jako seřizovač v podniku Hella Mohelnice. Mou druhou profesí je tesař. Od narození žiji v Olešnicích u Bouzova. 35 roků jsem zde členem SDH Olešnice. V minulosti jsem 8 roků zasedal v zastupitelstvu obce Bouzov.
Mou vizí je zastupovat olešnické občany ve správě a řízení Bouzovska jako celku. Budu se v co největší míře snažit, aby pozitivní rozvoj Olešnic, který se podařilo v posledních letech nastartovat, pokračoval i v letech následujících.
Bohlin-Hanna.jpgHanna Bohlin
Věk: 39 let
Povolání: OSVČ v zemědělství
Bydliště: Svojanov
 
Do Svojanova jsem se přistěhovala před třemi lety – s manželem se snažíme o vybudování rodinné farmy. Před tím jsem se věnovala psaní a koordinaci projektů evropské dobrovolnické služby. Mými hlavními tématy jsou udržitelný rozvoj a tak zvané regenerativní postupy v hospodaření a péči o krajinu.

Heinrichova-Monika-1.jpgMonika Heinrichová
Věk: 49 let
Povolání: OSVČ
Bydliště: Bouzov
 

 
Opravil-Jan-1.jpgJan OpravilVěk: 57 let
Povolání: Elektrikář
Bydliště: Bouzov
 
 
Kovarova-Barbora_1.jpgMgr. Barbora Kovářová
Věk: 36 let
Povolání: Speciální pedagog, pěstounka.
Bydliště: Podolí
 
Bouzov, konkrétně Podolí, se před několika lety stal naším domovem. Proto mi záleží na tom, jak se zde žije a co se v obci děje. Díky práci ve školství jsem se naučila jednat s lidmi i nejrůznějšími institucemi. Nyní se pohybuji spíše v sociální oblasti, kde své dovednosti neustále rozvíjím. Život s našimi pěti dětmi mi dal zkušenost, že i když se některé problémy nedají vyřešit rychle, nakonec mohou být spokojeni všichni.
Heinrich-Alois_1.jpgAlois Heinrich
Věk: 53 let
Povolání: Údržbář OÚ
Bydliště: Bouzov
 
Ve své profesi se starám o hladký chod obecních prací, mimo jiné i o bezproblémový chod obecního vodovodu a inženýrských sítí. Ve své kandidatuře vidím hlavní smysl v prospěšném propojení práce obecního zastupitele s vedením již výše zmiňovaných prací.


Macek-Lubomir-st-1.jpgLubomír Macek st. Věk: 68 let
Povolání: Důchodce
Bydliště: Bouzov
 
V uplynulých volebních obdobích jsem několikrát zastával funkci obecního zastupitele. Nyní ve svém důchodovém věku se snažím i nadále přiložit ruku k dílu a péčí o obecní zeleň a sportovní areál přispět k tomu, aby naše obec vypadala pěkně a vzkvétala.Zacha-Eduard-1.jpgBc. Eduard Zacha
Věk: 43 let
Povolání: Pedagog volného času
Bydliště: Podolí
 
Pracuji jako vedoucí sportovního oddělení v Domě dětí a mládeže v Olomouci. V Podolí bydlím se svou rodinou ve zrekonstruovaném starém domě již 15 let.
Jako pedagog volného času se v praxi přesvědčuji každý den o důležitosti volnočasových aktivit pro děti a mládež jako o jednom z významných prvků, které formují pozitivně celkovou osobnost dítěte a pomáhají ho připravovat na různé životní situace. Velkou prioritou pro zlepšení života v našich obcích je rozšíření těchto mimoškolních aktivit prostřednictvím zájmových kroužků od sportovních po vzdělávací a tematicky zaměřené.


Nejedla-Eva-1.jpgEva NejedláVěk: 51 let
Povolání: Skladový manipulant
Bydliště: Bouzov
 
Mám 3 dospělé děti a se svojí rodinou bydlím na Bouzově již 18 let. Mnozí si mě pamatují z doby, kdy jsem na bouzovské poště pracovala jako doručovatelka. Nyní pracují ve firmě Geis v Mohelnici, jako skladový manipulant ve skladě elektromotorů. Mým koníčkem je hudba a hraji na klarinet v dechovém sboru Loštická Veselka. Na Bouzově mi chybí více kulturních akcí, jako jsou například koncerty a divadelní představení. Vím, že pořádání takových akcí není jednoduché a na Bouzově chybí k takovým akcím adekvátní prostor.
Zachova-Katerina-1.jpgMgr. Kateřina Zachová Ph.D.
Věk: 40 let
Povolání: Vědecko-pedagogický pracovník - Univerzita Palackého v Olomouci
Bydliště: Podolí
 
Pracuji na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci jako pedagog, vědecký pracovník a školitelka bakalářů a diplomantů, čímž přicházím často do kontaktu s mladými lidmi. A právě v práci s nimi, v ukazování možností seberealizace a uplatnění v oboru i v životě vidím opravdový smysl.
Foltasova-Marcela-2.jpgMarcela Foltasová
Věk: 48 let
Povolání: Účetní
Bydliště: Bouzov
 
Pracuji jako účetní v malé firmě Bouzovské lesy s.r.o. Na Bouzově bydlím od roku 1993 a bydlím tady ráda. Je to pěkná obec a fajn lidé. Baví mě pracovat s dětmi a těm se taky věnuji ve volném čase. Připravuji pro ně víkendové akce, letní stanové tábory, příměstský tábor a vyučuji náboženství v naší farnosti. Mám ráda, když se v obci žije a lidé se spolu mohou setkávat. Snažím se přispět svou pomocí nebo samotnou organizací akcí, které toto setkávání umožňují. 

Přijďte prosíme v pátek a sobotu k volbám. Podpořte nás zaškrtnutím políčka vedle názvu strany. Tím nás nejvíc podpoříte a Váš hlas bude mít pro nás největší váhu..
 
Děkujeme!